Hakkımızda


Biz AKINSOFT`uz
Kurulduğumuz günden bu yana profesyonel iş anlayışımız, genç ve dinamik kadromuz, insanlığa verdiğimiz değer, hedeflerimiz, ilkelerimizden asla taviz vermeyen yapımız ve dünya çapında yaptığımız çalışmalarla birçok platformda zirvede yer almayı başardık. 

Biz AKINSOFT olarak kurulduğumuz gün 28 yıllık vizyonlarımızı belirledik. 

2000, 2005, 2010 ve 2015 vizyonlarını başarıyla tamamlayan firmamız, 2023 vizyonunu hayata geçirmek için de çalışmalarına hız verdi. İnsanlık için en iyi hizmeti vereceğimizden eminiz ve kalitemizden faydalanacak, başarısını AKINSOFT yazılımları ile arttıracak olan müşterilerimizin memnuniyetini her zaman ön planda tutuyoruz. 

Tüm sektörlerde faaliyet göstermeyi planlayan şirketimiz, Programlama, Kalite Kontrol ve Ar-Ge Departmanlarının üstün performansı ile sürekli yeni alanlar için yeni yazılımlar üretiyor. Ürettiğimiz yazılımları tüm ülkelerin iş dünyasına ulaştırmayı amaçlayarak, Bayi Ağı'mızı yurt içinde ve yurt dışında sürekli genişletiyoruz. AKINSOFT bünyesine katılan yeni Çözüm Ortaklarımız ve Son Kullanıcılarımız ile çığ gibi büyüyoruz. 

Biz, Çözüm Ortaklarımız, Çalışanlarımız ve Son Kullanıcılarımıza kısacası AKINSOFT Ailesi'ne inanıyoruz. Biz 21 yıldır birliğimizden gelen gücümüze güveniyoruz.

AKINSOFT KURUMSAL
AKINSOFT; 
 • 15 m²'lik ofiste,
 • Harddiski olmayan bir bilgisayarla,
 • 12 Nisan 1995’te kuruldu.

Kendi öz sermayesi ile yapılanan (hiçbir sermaye desteği almayan) AKINSOFT, Şirketleştiği 4 Aralık 1996 tarihini Dünya Bilişimciler Günü" olarak dünyaya armağan etti. 

Kendi bünyesinde sağladığı disiplin, hedef ve ilkelerinden asla taviz vermeden başarılı çalışmaları ile dünyada hızla yayılan AKINSOFT, kurulduğu günden bugüne müşteri portföyünü ve çalışan sayısını artırarak sektörünün bir numaralı şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

1995’te başladığı bu yolda bugün 28 ülkede (11.10.2016) 2000'i aşkın Çözüm Ortağı ile geniş bir aile yapısına sahip olan AKINSOFT; ERP Çözümleri, Muhasebe Programları, Ticari Programlar, Sektörel Programlar, Web Programları ve Mobil Programlar olmak üzere 120'yi aşkın yazılımın yer aldığı birçok sektöre hitap edebilen Türkiye'nin en geniş program arşivine sahip, müşterilerine en iyi hizmeti götürmeyi hedefleyen köklü ve büyük bir şirkettir. 


MİSYON & VİZYON
MİSYONUMUZ 
Müşterilerimize en iyi hizmeti ve desteği sunmak adına, ülkemizde ve tüm dünyada AKINSOFT Çözüm Ortağı Ağı'nı kurmak ve tüm sektörlere yüksek teknoloji ulaştırmaktır. 

VİZYONUMUZ 
“İnsana ve İnsanlığa Değer Verilmeyen Köşe Kalmasın!” ilkesini prensip edinerek ülkemizde yüksek teknolojinin öncüsü olmak ve dünyaya AKINSOFT olarak ‘biz de varız’ demektir. 

KURUM PROFİLİ
AKINSOFT
28 ülkede (11.10.2016) 2000'i aşkın Çözüm Ortağı ve 120'yi aşkın program arşivi ile müşterilerine en iyi şekilde hizmet sunmayı kendisine ilke edinmiş ülkemizin ileri gelen yazılım firmalarındandır.

Dünyada ve Türkiye'de bir ilk olarak Robotik Teknolojileri'nin seri üretimine geçilmesi adına AKINSOFT bünyesinde kurulan bir kurumdur.

AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business, temelde üretim ve finans sistemi ile tam entegre çalışan tümleşik bir ERP (Enterprise Resource Planing – Kurumsal Kaynak Planlaması) yazılımdır.

İnternet üzerinden online satış yapmayı amaçlayan tüm işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hazırlanmış bir AKINSOFT yazılımıdır.

AKINSOFT Web tabanlı programların bir arada toplandığı ve son kullanıcının beğenisine sunulduğu yazılım vitrinidir.

Şekil hükümlerinden bağımsız olarak, Vergi Usul Kanunu’na veya Türk Ticaret Kanunu’na göre tutulması zorunlu olan defterlerde yer alması gereken bilgileri kapsayan, (e-Mutabakat, e-Arşiv, e-Fatura, e-Defter) elektronik kayıtlar bütünüdür. 

AKINSOFT Online
İnternet Hizmetleri Departmanı, ihtiyaçlarınıza uygun tasarımlar geliştirip, güçlü ve sorunsuz alt yapıya sahip serverlarında sitenizi barındırma imkanı tanır. Ayrıca, Domain Name Register işlemleriniz de gerçekleştirilir.

DIGI Market
Firmamız AKINSOFT’un programları yanında her türlü bilişim (donanım, yazılım vs...) ürünlerinin satışının yapıldığı online satış mağazamızdır. 

INOVAX
AKINSOFT Genel Merkez ve Çözüm Ortakları çalışmalarının, AKINSOFT haberlerinin, teknoloji, bilim, sanat ve ekonomi alanında yaşanan gelişmelerin takip edilebileceği AKINSOFT dergisidir. 
İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI
Personel seçme, yerleştirme ve çalıştırma sürecinde AKINSOFT İnsan Kaynakları Müdürlüğü firmanın hedefleri ve planları doğrultusunda diğer departmanlarla koordinasyon içerisinde modern bir İnsan Kaynakları Programı yürütür. 

İnsan Kaynakları İlkeleri 
 • İnsan Kaynakları Politikamız gereğince, eğitim düzeyi yüksek, takım çalışmasını seven, genç ve dinamik kişiler şirkete kazandırılmaya çalışılır.
 • Kişiler performansları, eğitim, bilgi ve deneyimleri doğrultusunda firmadaki konumlarını kendileri belirler.
 • Gelişime açık personeller için şirket içinde düzenlenen eğitim seminerleri ve yöneticiler tarafından verilen bilgiler ışığında kişinin hem daha kaliteli iş yapması hem de kendini geliştirmesi sağlanır.
 • AKINSOFT’un çağdaş ve eşit bakış açısı sayesinde, yapılan çalışmalar ve performanslar göz önünde bulundurularak kişilerin bulunduğu konum değiştirilebilir (Kariyer fırsatları, terfiler, proje ekiplerinin oluşturulması vb.). AKINSOFT ’ta yükselme başarı ile doğru orantılıdır.

 • AKINSOFT İnsan Kaynakları   Çalışma Ortamımız 


  KALİTE POLİTİKAMIZ
  AKINSOFT olarak amacımız; müşterilerimize dünya çapında kaliteli ürün ve hizmet vererek beklentilerinin üstünde fayda sağlayıp müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktır. 

  AKINSOFT Kalite Politikası şu esaslara dayanmaktadır: 
 • Sürekli iyileştirme anlayışını tüm çalışanlarımıza benimsetmek
 • Toplam kalite felsefesini temel alarak, takım ruhu içerisinde kaliteli hizmet sunmak
 • Her sektöre yönelik müşteri istek ve beklentilerine çözüm odaklı ve en hızlı şekilde cevap vermek
 • Ar-Ge faaliyetlerini sürekli kılarak müşteri beklentilerini üst düzeyde karşılamaktır.
 • Türkiye'nin en geniş program arşivine sahip yazılım evi AKINSOFT, TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı BİL-KOD uygulamasına, "Bil-Kod: 772" numarası ile dahil olmuştur.

 • Sertifikalar & Belgeler